Olympská riviéra

Riviéra pod Olympským pohořím

Je-li v nějaké souvislosti s dovolenou a odpočinkem u moře zmíněno Řecko, tajným tipem řady zkušených turistů je paradoxně řecká pevnina. Zejména pak riviéra pod Olympem. Ta se nachází přímo pod bájným vrcholem Olympu. Na návštěvníky zde čekají působivé přírodní scenerie. Ty nejednoho turistu překvapí na jedné straně drsnými horami a na straně druhé průzračně čistým mořem a plážemi se zlatavě zbarveným jemným pískem. Na davy turistů tady však ani uprostřed hlavní turistické sezóny nenarazíte. Moře i pláže jsou tady permanentně téměř dokonale čisté.

Letoviska Olympské riviéry

Nejnavštěvovanějšími letovisky Olympské riviéry obvykle bývají Nei Pori, Leptokaria, Platamonas a Paralia. Každé ze jmenovaných prázdninových středisek skýtá svým návštěvníkům k ubytování řadu nejrůznějších apartmánů, penzionů a samozřejmě i dobře vybavených hotelů.

Pierie

Olympská riviéra bývá též nazývána jako Pierie. Zdejší pláže bývají každoročně ohodnoceny Modrými vlajkami. Pierijská riviéra láká nejen rekreanty, kteří hledají pohodovou dovolenou na pobřeží moře, ale též cestovatele, kteří během dovolené uvítají pěší výlety na vrcholky nedalekých pohoří a libují si v atmosféře prošlých staletí. Nedaleké horstvo Olympos si podle řeckých bájí zvolilo dvanáct bohů za své sídlo. A právě odtud vládl nejvyšší z nich Zeus. Okolí Olympu bylo již na začátku 1. světové války vyhlášeno národním parkem.

Pierijské pláže

S největší pravděpodobností nejkrásnější pláže celé riviéry jsou prý nedaleko městečka Nei Pori. Obec Nei Pori leží na úpatí jižního cípu Olympských hor. Pro aktivnější jedince jsou na zdejších písečných plážích připraveny atrakce v podobě jízdy na vodních lyží, let na padáku připojeném za rychlou motorovou lodí a další plážové sporty. Na děti čeká v srdci letoviska lunapark, dospělí zase mohou navštívit některý z místních barů či zajít do taverny nebo na nákupy do řady obchůdků.

Platamonas

Necelé 3 kilometry od Nei Pori se nachází příjemné letovisko Platamonas. I zde jsou velmi dobré podmínky pro odpočinek u moře a turisté tady mohou prožít dovolenou jak má být. Voda v moři je zde dokonale čistá. Nad Platamonasem se tyčí k nebi zřícenina hradu, která dokonale vynikne při západu slunce. Krásný výhled je možné si bezezbytku užít během romantické večerní procházky po pobřeží.