O mně

Vítejte na webu, který píše a provozuje nějaká Šárka, jak se říkalo u nás na vesnici.

Šárka je učitelkou na soukromé střední škole. Její vášeň pro vzdělávání se promítá do všeho, co dělá. Studovala pedagogiku na vysoké škole a získala si titul Mgr. Snaží se patřit k těm učitelům, kteří jsou schopni své studenty nejen učit, ale i inspirovat a vést je k využití svého plného potenciálu.

Ve svém volném čase Šárka ráda cestuje po nejrůznějších částech světa. Baví ji objevování nových míst, kultur i tradic. Jejím nejoblíbenějším cestovatelským cílem během poslední dekády je Řecko. S celou rodinou si totiž zamilovali letoviska jak na řeckých ostrovech, tak i pevninské části země.

Protože už jsou obě Šárčiny děti dost velké na společné cestování, preferuje Šárka v současnosti rodinné dovolené. Během nich pak může objevovat krásy Řecka společně se svým manželem i dětmi. Každoročně se snaží odcestovat alespoň na 14 dní do některého z řeckých letovisek. Společně si pak užívají nejen slunce a moře, ale třeba i ochutnávají místní jídla, prozkoumávají starobylé památky nebo se vydávají na pěší výlety.

Svou vášeň pro vzdělávání si s sebou Šárka často bere i na svou dovolenou. V dostatečném předstihu si shání knihy o dějinách, kultuře a umění oblasti v Řecku, kterou se chystá navštívit. Dopředu se snaží dozvědět se více o místech, která se chystá navštívit.

Přestože je práce učitelky časově náročná, Šárce se snad podařilo najít rovnováhu mezi pracovním nasazením a rodinným životem. Není pro ni nic důležitějšího než trávit čas se svou rodinou a spolu s jejími členy prožívat nezapomenutelné zážitky.

Blog začala psát ze dvou hlavních důvodů. Z profesionálních důvodů se chtěla seznámit s nějakou blogovací platformou. A taktéž chtěla mít možnost podělit se o své zážitky, tipy a doporučení se svými přáteli. Nemá ambice pravidelně vytvářet nový obsah či na stránkách nějak profitovat. Když bude mít chuť, něco napíše. A když ne, nebude mít sebemenší výčitky.