Návštěva Korfu

Věčně zelený ostrov

Řeckému ostrovu Korfu, který někteří stále ještě nazývají postaru Kerkyra, se často přezdívá Zelený Diamant nebo též Smaragd Středomoří. Díky dost častým dešťům a pro rostliny příznivému klimatu se zde dobře daří všemožné fauně stejně jako flóře. Četné druhy rostlin a dřevin jen dokreslují půvab tohoto jedinečného a věčně zeleného ostrova. Jen pro zajímavost: na Kerkyře volně roste více než čtyřicet druhů divokých orchideí. Dovolená na Korfu je tak velmi atraktivní pro milovníky květin a botaniky.

Oblíbená destinace

Už v dřívějších letech se řadil ostrov k obvykle navštěvovaným destinacím pro dovolenou nejen během hlavních školních prázdnin. Tento stav navíc v aktuálních letech ještě nabral na intenzitě. Už před více než jedním a půl stoletím si ho kupříkladu oblíbila císařovna Sissy z Rakouska – Uherska. Tato panovnice si tady nechala postavit malebný zámeček s názvem Achilleion.

Současnost

Momentálně je ostrov vyhledávanou oblastí především pro turisty z Velké Británie. Ti na Korfu míří za odkazem spisovatelů G. G. Byrona a G. Durrella nebo prince Filipa, manžela královny Alžběty II. Ten se tady ve vile Mon Repos kousek od hlavního města ostrova Korfu krátce po 1. světové válce narodil.

Pobřeží a pláže

Ostrov Korfu se pyšní hlavně svým značně členitým pobřežím. To se táhne v délce větší než 200 kilometrů. Místní pláže právem náleží k těm nejkrásnějším a nejpůsobivějším v celém Středomoří. Více než 50% z nich, především v severní a pak také západní části ostrova, je jemně písčitých. V jejich blízkosti leží vyhlášená letoviska jako například Sidari, Acharavi a Agios Georgios.

Naopak na východním pobřeží jsou pláže tvořeny většinou oblázky a kameny. Tuto skutečnost ale plně vynahrazuje klidnější a teplejší moře. Na jihu také obvykle nevane tak silný vítr jako fouká na severu ostrova. Na východě leží i obec Dassia, kam turisté, cestující na ostrov Korfu, velmi často směřují.

Průzračně čistá voda

K často vyhledávaným plážím patří malé oblázkové pláže nedaleko letoviska Benitses. Ty jsou dobře přístupné z pobřežní silnice. Důvody, proč sem turisté na dovolené na ostrově Korfu rádi jezdí, jsou prosté. Voda v moři je čistá, hladina většinu času klidná a přímo v prázdninovém středisku Benitses se nalézá působivé přístaviště jachet.

Letoviska Moraitika a Mesonghi

Další hezké pláže, stojící během dovolené alespoň za návštěvu, nabízejí vedle sebe ležící letoviska Moraitika a Mesonghi. Zdejší pláže mají povrch tvořený hrubším pískem a oblázky. Vstup do moře je jen velmi mírný. Na obou plážích si jejich návštěvníci mohou vypůjčit plážová lehátka a slunečníky.

Kavos

Dlouhá písečná pláž, ovšem s poměrně bahnitým dnem, se nachází v Kavosu. V létě je poměrně přeplněná. Její návštěvníci tady ale mají k dispozici velké množství restaurací, barů a samozřejmě tu nechybí možnost pronájmu lehátek a slunečníků.

Hlavní město

Hlavní město ostrova Kerkyra žije rušným a pulzujícím rytmem. Na ty, kteří rádi nakupují, tu číhá přehršel obchůdků s různými pochutinami a suvenýry všeho druhu. K návštěvě zvou četné restaurace a bary. V noci zde atmosféra určitě nekončí, protože ve většině obchodů lze nakupovat i těsně před 12. hodinou. Kdo vyhledává noční život, může navštívit některý ze zábavních podniků, které končí provoz obvykle až kolem 6. hodiny ráno.