Kamari, ostrov Santorini

Poloha Kamari

Letovisko Kamari se nalézá na východním pobřeží největšího ostrova v souostroví Santorini. Leží jen asi 2 kilometry jižně od zdejšího mezinárodního letiště. V současnosti jde o jedno z vůbec nejoblíbenějších středisek pro dovolenou u moře na celém Santorini. Strávit zde zasloužený čas volna a odpočinku sem přilétají všechny generace od teenagerů až po aktivní seniory. Většina z turistů, cestujících na dovolenou právě do Kamari, přistává na nedalekém letišti a ve zdejších hotelích trávy svou dovolenou.

Koupání a Kamarská pláž

Prázdninové středisko Kamari bylo vybudováno podél téměř 2 kilometry dlouhé pláže. Ta mimochodem patří k vůbec nejhezčím plážím na celém Santorini. Protože ostrov Théra vděčí za svůj vznik dávné sopečné erupci, povrch Kamarské pláže je tvořen vulkanickým materiálem. Turisté se tady tak opalují na jemných oblázcích, smíšených s vulkanickým pískem tmavé barvy. Vstup do moře z pláže v Kamari je poměrně prudký a pod hladinou jsou na mořském dně kameny. Proto tu bývá doporučována obuv do vody. Rodiče by tu navíc měli dávat pozor na své děti, neboť dno se svažuje poměrně strmě do hloubky.

Plážová promenáda

Příjemnou atmosféru a pohodový charakter Kamari jen podtrhuje promenáda. Ta se táhne podél celé pláže. A jak již bývá v řeckých letoviscích obvyklé, i ta zdejší je lemována tradičními řeckými tavernami a restauracemi. V nich si mohou turisté pochutnat jak na vynikajících pokrmech středomořské kuchyně, jíž dominují zejména mořské plody a ryby, tak také na typicky kontinentálních jídlech.

Volný čas v Kamari

Na promenádě je otevřená řada obchůdků a krámků s nejrůznějším zbožím. V nich mohou návštěvníci ostrova Santorini nakoupit jak potraviny, tak třeba i oblečení a tolik žádané suvenýry. Mladší ročníky pak určitě uvítají možnost zajít po západu slunce do některého z místních barů na něco ostřejšího a nebo možnost zatancovat si v některé ze zdejších diskoték. Místní noční kluby ovšem nejsou nikterak hlučné. Kamari tak lze, ačkoliv jde o nejpopulárnějším prázdninový resort na Santorini, lze považovat za klidné místo.

Výlety po okolí

Turisté, kteří by chtěli poznat i vzdálenější kouty ostrova Thera a nejen pouze bezprostřední okolí Kamari, se mohou vydat kupříkladu k vykopávkám starověkého hlavního města Thira. To se nachází nedaleko skal s názvem Mesa Vouno. Většina artefaktů, co zde byly nalezeny, je v současnosti vystavena v muzeu v hlavním městě Thera. Do hlavního města vyjíždějí z Kamari autobusy pravidelné veřejné dopravy a cesta trvá jen několik desítek minut.

Dalším oblíbeným výletním místem je obec Perissa. Do níž se odtud dá dostat pohodlně lodním spojením. Perissa na jihu navazuje na obec Perivolos a obě střediska se mohou pyšnit nejdelší pláží na celém ostrově Santorini. Turisté, kteří by se chtěli vykoupat i jinde než přímo v Kamari, tak mají možnost užít si průzračně čistého moře a horkého středomořského slunce i na této pláži.