Epirská riviéra v Řecku

Parga

Oblast v blízkosti Pargy je celá tak trošku odtržená od zbytku řeckého území. Dobrou zprávou je, že již proběhly první práce na stavbě nové rychlostní silnice. Ta propojí Pargu s hlavními tahy napříč Řeckem. Tato stavba by měla zajistit regionu možnost využít svůj potenciál a stát se vyhledávanou turistickou oblastí. V okolí Pargy se lze zatím ještě stále setkat s ne tak úplně klasickou řeckou kulturou.

Blízké ostrovy

Ze pláží v oblasti Epirské riviéry je dobrý výhled na blízký ostrov Paxos a jižní cíp Korfu. Při příznivém počasí je možné dohlédnou dokonce až na pobřeží ostrova Lefkada. Bonusem Epirské riviery je fakt, že kvůli blízkosti dalších turisticky zajímavých ostrovů je možné se pravidelně vydávat na krátké výlety s poznáváním těchto ostrovů. Před setměním se pak mohou turisté vracet na svůj klidný, tichý a útulný poloostrov. Ti akčnější se pak vypravují i do poměrně blízké a pro nás stále exotické Albánie. Blízko Parze se nalézá i nejhlubší řecká soutěska Vikos. Její délka přesahuje úctyhodných 12 kilometrů a je chráněným přírodním územím.

Pláže Pargy

Ke slunění se na břehu moře na Epriské riviéře lze volit hned z celé řady pláží. Téměř u centra města Parga se nachází pláž s názvem Krioneri. Kvůli své velikosti však bývá v průběhu léta často přeplněná. A to je důvodem, proč se rekreanti na Epirské riviéře, toužící po soukromí, vydávají na pláže více vzdálené od centra.

K tomu nezřídka kdy používáno vodní taxi, jež turisty na letní dovolené naloží a pohodlně doveze až přímo k dané pláži. Po silnici se lze z Pargy dostat k pláži Lichnos. Ta se nachází od města ve vzdálenosti necelých 4 kilometrů a znalci Epirské riviéry bývá považována za jednu z nejkrásnějších v celé Praze. V neposlední řadě je pak třeba zmínit oblázkovou pláž Valtos. Ta je několik kilometrů dlouhá a jde o jednu z nejoblíbenějších místních pláží. Uprostřed hlavní turistické sezóny sem směřuje většina turistů.

Relaxace a odpočinek

Se zapůjčeným vodním šlapadlem je možné na Epirské riviéře strávit nezapomenutelné chvíle na nevelkém ostrově v zálivu Panagia. Útulné městečko Parga leží na břehu Jónského moře v západní části Řecka. Turisté sem přijíždějí kvůli možnosti tady v příjemné atmosféře získat nový náboj a elán do života.