Řecký ostrov Kefalonia

Všestranná Kefalonia

Ostrov Kefalonia v Řecku se stává každé léto vyhledávaným prázdninovým cílovým místem celých zástupů rekreantů nejen z Evropy, ale z celého světa. Pro dovolenou je možné vybírat jak z dobře vybavených a luxusních hotelů se stravou, tak také ze skromně zařízenými a pochopitelně cenově daleko příznivějšími apartmány bez stravy. V prezentacích cestovních kanceláří je jich v nabídce k dispozici hezká řádka.

Šestý největší ostrov Řecka

Kefalonia patří k největším ostrovům Jónského moře západním směrem od řecké pevniny. Je současně šestým největším ostrovem náležícím Řecku. K Jónským ostrovům dále patří například Zakynthos, Ithaka či Korfu. Rozloha Zakynthu činí téměř 800 kilometrů čtverečních. Hlavním městem je Argostoli a vedle vypůjčeného automobilu se lze k jeho návštěvě vydat lodí nebo autokarem.

Exteriéry pro filmaře

Ostrov mezi širokou veřejností proslavil velkofilm Mandolína Kapitána Corelliho. Ten byl natáčen právě na Kefalonii. Do té doby jej znalo jen pár skalních příznivcům Řecka, kteří už ale měli v malíčku téměř všechny řecké ostrovy. I přes všechny tyto skutečnosti však Kefalonia stále nepatří k turisty obléhaným místům. Tudíž i v dnešní době se zde dá v sezóně najít soukromá pláž téměř bez lidí. Pláže ostrova jsou jak písečné, tak s oblázky a kamínky. Mořská voda je na některých místech až neuvěřitelně azurově modrá. Na jaře pak vše rozkvete a na každém kroku je cítit vůně citrusů, oliv a eukalyptů.

Pláže Kefalonie

Myrtos

Kefalonia se může pyšnit hned několika plážemi, jež určitě stojí alespoň za krátkou návštěvu. Nejznámější zdejší pláží je pravděpodobně Myrtos v zálivu na severozápadním pobřeží. Ta se už několikrát objevila ve filmu a mezi turisty je od té doby značně oblíbená. Její povrch tvoří oblázky a na většině míst je jen mírný vstup do moře. Někde je však dno dosti příkré a rychle klesá do větší hloubky.

Emblissi

Emblissi v nejsevernější části ostrova je nádherná oblázková pláž s plochými kameny, které jsou jako stvořené pro odpočinek a opalování. Díky pozvolnému vstupu do moře je zde výborné koupání i rodiny s malými dětmi. Pláž má na šířku sice jen asi 50 metrů a vede k ní klikatá silnice. Byla by ale škoda ji během dovolené na Zakynthu alespoň nevidět, když už její návštěvníci nevyužijí možnosti se zde v čistém moři vykoupat.

Výlety

Během pobytu na Kefalonii je možné udělat si lodní výlet na blízký ostrov Ithaka nebo vystoupat k vrcholům zdejších hor. K poznání ostrova je pak dobrou volbou zapůjčit si osobní auto či malou motorku. Symbolem většiny řeckých ostrovů jsou mlýny poháněné větrem, které lze nalézt i na Kefalonii. Stojí na sever od města Argostoli. Na fajnšmekry a labužníky tu pak čekají pokrmy z mořských ryb, popřípadě výborné víno Robolla.