Řecký ostrov Lesbos

Ostrov Lesvos

V severovýchodní části Egejského moře, pouze osm kilometrů od pobřeží Turecka, se nachází 3. nejrozlehlejší ostrov v Řecku Lesbos. Ten bývá někdy nazývaný také Lesvos. Má rozlohu přes 1.600 kilometrů čtverečních a trvale zde žije skoro 85.000 ostrovanů.

Na ostrově je plodná zem. I proto bývá ostrov též nazýván ostrovem oliv. Na olivovníky tady turisté na dovolené natrefí doslova na každém kroku. Hlavní město ostrova nese název Mytilene. Ti, kdo do něj během dovolené zavítají, si v něm mohou prohlížet zbytky starobylého města, původní architekturu, muzeum a množství různých kostelů.

Turistika na Lesbu

Lesbos se během posledních několika let téměř vůbec nezměnil. Snahou místních obyvatel je nepodléhat vlivu masového cestovního ruchu. Ale i tak se zde dají najít celkem pulzující a živá střediska. Ty jsou ideální pro ty návštěvníky, kteří i během své dovolené požadují, aby to i během dovolené všechno tepe a žije. Mezi všemi ostrovy v Egejském moři se může pochlubit největším počtem slunečních dní v roce. Během léta se tady teploty normálně drží mezi 35 a 40 stupni Celsia.

Lesbos je především hornatý ostrov, ale ani tak není v žádném případě vyprahlý a suchý. Vznikl, stejně jako většina řeckých ostrovů, vlivem sopečné činnosti. To dokazuje milion let starý zkamenělý les, na který se turisté na dovolené jezdí dívat na západ Lesbu. Na Lesbos také hodně často jezdí prožít zasloužený čas relaxace a odpočinku návštěvníci s kožními a zažívacími problémy. Tyto nemoci se zde léčí u letovisek Thermi, Eftalou a v městečku Polichnitos.

Pláže ostrova Lesbos

Valná většina turistů si ovšem řecký ostrov Lesbos volí pro svou dovolenou hlavně kvůli jeho nádherným plážím. Na jedinečné pláže je Lesvos skutečně bohatý a hned několik z nich bylo oceněno Modrou vlajkou. To jen svědčí o jejich výjimečné čistotě a kvalitě. Z těch nejvyhlášenějších pláží je třeba zmínit například Agios Isodoros, Kagia, Mylovos, Kampos, Nifdad, Mytilene, Plomari, Sigri či Skala Kalloni.

Po horkém dni letní dovolené u moře, prožitém na známém řeckém ostrově Lesbos pobytem na vyhřátých písečných plážích, je velmi vítanou možností zastavit se v některé z místních hospůdek nebo restaurací. Ty svým návštěvníkům nabízejí jak tradiční středomořské pokrmy, tak také jídla typicky kontinentální. Co by ale byla dovolená na řeckém ostrově bez ochutnání něčeho vynikajícího z darů moře? Stačí si tedy jen objednat a pak už se pouze rozplývat nad některým z chutných pokrmů z čerstvě ulovených ryb.

Ostrov se stal jedním z nejoblíbenějších prázdninových cílů pro letní dovolenou u moře také mezi milovníky turistiky. Jen velmi zřídka lze totiž v obvyklých prázdninových destinací najít tak půvabnou přírodu jako právě zde. K vidění je zde skoro 300 druhů v otevřené přírodě žijících ptáků.