Ostrůvek Limnos

Komorní ostrůvek Limnos

Limnos, nevelký ostrůvek v Řecku, který není dosud ovlivněný masovým turismem, bez přehánění vybízí k prožití snové dovolené. Nachází se v severních vodách Egejského moře. Zabírá rozlohu asi pětiset kilometrů čtverečních. Vytvářejí jej v podstatě 2 menší ostrůvky, jež jsou propojeny úzkou pevninskou šíjí. Město, nacházející se na nejjižnějším výběžku ostrova, nese název Marina. Ta je současně i hlavním městem ostrova. Její součástí je i přístav jachet. Město se pyšní historickým benátským opevněním a také archeologickým muzeem. Marina tvoří jakési centrum, kam směřuje do taveren a též nejrůznějších krámků své kroky celá řada turistů na dovolené. Městečko je navštěvováno hlavně kvůli zábavě a rozptýlení.

Klidná atmosféra

Po celém, především hornatém ostrově, vládne poklidná harmonie. Místní obyvatelé jsou k turistům, trávicím na Limnu svou zaslouženou dovolenou, neuvěřitelně vstřícní. A rádi vyhoví i těm nejzmlsanějším přáním návštěvníků ostrova. Restaurace a hospůdky již z dálky lákají na aroma čerstvě připravovaných mořských živočichů. Kromě nich tady kuchaři připravují i celou řadu dalších jídel, která potěší i ten nejzmlsanější jazýček. Za ochutnání stojí kupříkladu zdejší domácí sýr, med a víno. Limnos je dokonalým El Dorádem pro cestovní ruch. Je opředen mýty a starověkými bájemi. Údajně tady žil Hefáistos, bůh ohně, jenž tu měl svou bájnou dílnu.

Příznivé počasí

Skvělá poloha coby ostrůvku v nejjižnějším cípu Evropy garantuje příjemně teplé počasí po celou sezonu. Po většinu dní na nebi žhne horké středomořské Slunce, které se schovává pouze s přicházející nocí. Déšť je tu velmi vzácný. Za vidění stojí místní lesy, ale i liduprázdné pláže, malebné zátoky, písečná krajina a především solné jezero.

Krásné pláže

Zdejší pobřeží je velmi členité a údajně se zde nalézají ty nejkrásnější pláže Egejského moře. Je až k nevíře, že na rozlohou tak malém ostrově je něco takového možné, ale znalci Limnosu tady napočítali neuvěřitelných 100 pláží. Ta nejhezčí nese název Plati Beach. A právě tuto pláž by určitě neměl žádný návštěvník, trávící na Limnosu svou letní dovolenou u moře, minout. Jde o nejvyhledávanější pláž celého ostrova.

Potápění a šnorchlování

Pobřeží se zlatými písečnými plážemi vábí rekreanty k odpočinku a k dovádění v průzračně čistých vodách. Podél pobřeží je možné se dobře potápět a šnorchlovat. Ve většině jsou ostrovní pláže spíše malé, ukryté v malebných zátočinách podél členitého pobřeží. Tyto minipláže zaručí návštěvníkům ostrova strávení ničím nerušené dovolené.

Nabídka koupání

Celkem lemuje pobřeží Limnosu více než stovka nádherných písečných pláží. Záleží pak už jen na preferencích konkrétního jedince, zda dá přednost klidné přírodní pláži dále od hlavních letovisek, nebo se půjde opalovat a slunit na jednu z frekventovaných pláží ostrova. V okolí hlavního města Myriny se nalézají pláže Romeikos Gailos a Riha Nera. Ty patří mezi turisty na dovolené k nejvyhledávanějším místům na Limnu.

Obecně většina pláží ostrova Limnos je i v současnosti stále přírodní a původní. Svým návštěvníkům nabízí dostatek prostoru a současně soukromí.