Epirská riviéra v Řecku

Oblast v blízkosti Pargy je celá tak trošku odtržená od zbytku řeckého území. Dobrou zprávou je, že již proběhly první práce na stavbě nové rychlostní silnice. Ta propojí Pargu s hlavními tahy napříč Řeckem a slibuje tomuto regionu stát se vyhledávanou turistickou oblastí. V okolí Pargy se lze setkat s ne úplně klasickou řeckou kulturou.

Z moře je dobrý výhled na blízký ostrov Paxos a jižní cíp Korfu. Při příznivém počasí je možné dohlédnou dokonce až na pobřeží ostrova Lefkada. Bonusem Epirské riviery je fakt, že kvůli blízkosti okolních ostrovů je možné se pravidelně vydávat na krátké výlety s poznáváním okolních ostrovů a před setměním se vracet na svůj tichý a útulný poloostrov. Ti akčnější se pak vypravují i do poměrně blízké Albánie. Blízko Parze se nalézá i nejhlubší řecká soutěska Vikos, která dosahuje délky 12 kilometrů. Ta je chráněným přírodním územím.

Ke slunění se na břehu moře lze volit hned z celé řady pláží. Téměř u centra města se nachází Krioneri, ale kvůli její velikosti bývá v průběhu léta často přeplněná. A to je důvodem, proč se rekreanti toužící po soukromí vydávají na pláže více vzdálené od centra.

K tomu nezřídka kdy používáno vodní taxi, jež dovolenkáře naloží a pohodlně doveze až přímo k dané pláži. Po silnici se lze dostat k pláži Lichnos. Ta se nachází od města vzdálena necelé 4 kilometry a bývá uznávána za jednu z nejkrásnějších. V neposlední řadě je pak třeba zmínit oblázkovou pláž Valtos, jež je několik kilometrů dlouhá a směřuje sem většina turistů.

Se zapůjčeným vodním šlapadlem je možné strávit nezapomenutelné chvíle na nevelkém ostrově v zálivu Panagia. Útulné městečko Parga leží na břehu Jónského moře, ve kterém lze získat nový náboj a elán do života.